Шість з одинадцяти нових автомобілів можна відкрити без ключа. Найлегша мета автовикрадачів – позашляховик Suzuki Jimny.

Заснований Асоціацією британських страховиків (ABI) незалежний дослідницький центр Thatcham Research опублікував новий рейтинг захищеності автомобілів від віддаленого злому і викрадення. При його складанні враховувалася захищеність безключового доступу, наявність сертифікованих Thatcham Research сигналізацій та інших протиугінних систем.

В цьому році в випробуванні Thatcham Research брали участь одинадцять нових моделей, які експерти центру оцінили по системі «чудовий», «хороший», «базовий», «поганий» або «неприйнятний». Оцінку «погано» отримали шість автомобілів, в тому числі Ford Mondeo , Hyundai Nexo, Kia Proceed, Porsche Macan і Toyota Corolla Hybrid. У цих п’яти виявилася слабкою захист від перехоплення даних ключа і несанкціонованого запуску двигуна, тоді як у шостого – позашляховика Suzuki Jimny – немає навіть базових систем захисту, в тому числі системи запобігання викраденню та «секреток» на колесах.

Оцінку «відмінно» отримали Audi e-tron, Jaguar XE , Land Rover Evoque і Mercedes-Benz B-Class . Ці моделі використовують для обміну даними максимально захищений радіоканал і обладнані сигналізацією з датчиком нахилу.

Thatcham Research відчуває кожен новий автомобіль, випущений або продається на ринку Великобританії, з 1990-х років. У квітні минулого року центр назвав кросовер Volvo XC90 найбезпечнішим автомобілем Великобританії – за 16 років з моменту початку продажів при ДТП в ньому не загинула жодна людина.