Сервіс plugshare.com містить повну інформацію про наявність і розташування зарядних станцій для електромобілів в Україні та світі.

На карту електрозаправок нанесені приватні зарядки, зарядні станції загального користування і електрозаправки сильного струму (швидкісні експрес-зарядки). Тут же можна бачити, які з електрозаправок вільні, а які використовуються в даний момент. Правда, ця функція доступна не для всіх електрозаправок, а тільки для тих, які мають відповідне програмне забезпечення.

Електромобілі стають все більш популярним видом транспорту по всьому світу. Користуються певним попитом такі машини і на території України. Але широкому їх поширенню заважає три нюанси – висока вартість транспорту, порівняно невелика кількість заправних станцій і відсутність карт, що показують розташування електрозаправок.

І, якщо питання ос вартістю електромобілів вирішують виробники, а кількість станцій залежить від займаються цим питанням компаній і держави, то з пошуком місця для зарядки може допомогти наш сайт. Тут можна знайти карту електрозаправок в Україні , постійно оновлювану і зручну для використання.

Способи зарядки автомобіля

Зарядити акумулятор електромобіля можна різними способами – включаючи навіть звичайну побутову розетку однофазної електромережі 220В.

Для зарядки транспортного засобу водієві знадобиться виконати такі дії:

  1. Переконатися, що всередині його автомобіля вбудована зарядка, що підтримує достатню напругу – рекомендоване значення не менш 3,6.
  2. Купити спеціальний зарядний пристрій, що підходить для електромобіля. На ринку електротоварів можна знайти зарядки, підходять більшості популярних моделей.
  3. Підключити до зарядці спеціальний кабель зі звичайною виделкою на одному кінці і штекером (найчастіше – Type 2) на іншому.
  4. Включити електромобіль в розетку і почекати потрібну кількість часу. На зарядку середнього електромобіля із запасом ходу 150-200 км потрібно 8-12 годин.

Для захисту електромобільного акумулятора від короткого замикання, стрибків напруги і інших непередбачених ситуацій зарядні пристрої комплектуються захисним блоком. Такий пристрій контролює параметри струму і температуру кабелю. Однак користуватися зарядними станціями все одно безпечніше – тим більше що час заряду батареї в цьому випадку буде в кілька разів менше.

Власник автомобіля Tesla витратить на електрозаправках від 3 до 5 годин, якщо буде заряджатися звичайним способом. Швидкісна зарядка заощадить не менш 80% часу, забезпечивши зарядку протягом 40-60 хвилин. Електромобілі з невеликою потужністю акумулятора і меншим ресурсом будуть заряджатися близько 3 ч на звичайній заправці і близько півгодини на «швидкій» станції.

Проблеми з пошуком заправок

Питання зарядки акумулятора – один з найбільш актуальних для власника або потенційного покупця електромобіля. Особливо він хвилює тих автомобілістів, які здійснюють досить тривалі поїздки на відстані, порівнянні з запасом ходу їх транспортного засобу. Наприклад, для водія Nissan Leaf варто турбуватися про необхідність зарядити батарею, якщо довжина його маршруту досягає 100-160 км протягом дня, Tesla Model S – 250-300 км, Chevrolet Spark EV – 100 км.

Власнику автомобіля з бензиновим або дизельним двигуном майже не доводиться стикатися з такими проблемами. Навіть, вирушаючи в далеку поїздку і не знаючи, де знаходяться заправки, він може взяти з собою каністру з паливом. Крім того, автозаправні станції вже давно нанесені на більшість карт в навігаційних системах, включаючи Яндекс.Карти і Google Maps.

Поїздка на електричному транспорті робить проблему із заправкою складнішою:

  • додаткове електрику взяти з собою не вийде – навіть, якщо використовувати для цього додатковий акумулятор, виникає проблема його самостійної заміни;
  • інфраструктура електрозаправок в Україні поки ще погано розвинена;
  • далеко не кожна зарядна станція показується на карті в навігаторі.

Вирушаючи в подорож на електромобілі, його водій повинен знати, де знаходяться всі зарядні станції, які можуть попастися йому на шляху. За цим точкам можна розпланувати маршрут і визначити, коли заїхати на електрозаправках, щоб заряд акумулятора завжди залишався високим. Допомогти власнику електричного авто допоможе наша карта українських зарядних станцій.

Карта зарядних станцій

На карті заправних станцій для електромобіля можна побачити таку інформацію:

  1. Розташування звичайних електрозаправок, що дозволяють заряджати електромобіль за звичайною технологією – протягом 2-5 годин, в залежності від акумулятора.
  2. Розстановку по країні заправок, де використовується швидкісна технологія, а час повного заряду батареї не перевищує 1,5 годин.
  3. Які електрозаправки використовуються в даний момент, а які вільні. Функція доступна тільки для заправних станцій, які мають відповідне програмне забезпечення.

Натиснувши на кожну заправку, можна додатково дізнатися її адресу, час роботи, вартість 1 кВт-год зарядки і кількість зарядних пристроїв. Тут же містяться відомості про максимальну підтримуваної потужності і додаткові можливості автомобіліста – в тому числі, використання спеціальних додатків і карт обслуговуючої станцію компанії. Для деяких об’єктів можна подивитися фотографії та відгуки користувачів.

Перспективи розвитку

Розвиток інфраструктуру зарядних станцій в Україні очікується з появою на території країни державної мережі обслуговування електромобілів. Плани щодо збільшення кількості українських електрозаправок були озвучені в 2018 році міністром інфраструктури. Передбачається, що такі заходи можуть привести ще і до зниження вартості однієї зарядки електромобіля на 15-20%.

Якщо ситуація з електрозаправках покращиться, вибір електромобіля замість звичного бензинового або дизельного авто будуть робити все більше українців. Електричним транспортом почнуть користуватися не тільки для коротких міських поїздок, але і для заміських подорожей на відстань від 100-150 км і більше. І всі ці нові заправки, детальну і актуальну інформацію про них можна буде побачити на карті нашого онлайн-сервісу.