Кабінет міністрів України затвердив порядок інформування водіїв про порушення ПДР, зафіксованих дорожніми камерами в автоматичному режимі.

Інформацію про порушення ПДР, зафіксованих в автоматичному режимі, можуть отримувати відповідальні особи: фізичні особи (власники ТЗ по «техпаспорту»), керівник юридичної особи (якщо ТЗ зареєстровано на компанію) або виконуючий обов’язки керівника, належний користувач ТС. Останній випадок передбачений для ситуацій, коли ТС записано на одну людину, але фактично користується інший.

«Відповідальна особа за бажанням звертається до територіального сервісний центр МВС незалежно від реєстрації місця проживання чи реєстрації транспортного засобу з відповідною заявою, в якій зазначає бажаний спосіб отримання інформації та абонентський номер засобу рухомого (мобільного) зв’язку та / або адресу електронної пошти», – зазначено в постанові КМУ.

Якщо камера автоматичної фіксації зареєструє порушення ПДР, належний користувач отримає повідомлення з такою інформацією:

  • орган, який прийняв рішення про накладення стягнення за адміністративне правопорушення;
  • найменування посади, ПІБ особи, яка винесла постанову про адміністративне правопорушення;
  • дату прийняття рішення (винесення постанови);
  • статтю КпАП, яка була порушена;
  • ідентифікатор для доступу до інформації, розміщеної на офіційному сайті МВС.

На сайті МВС повинна бути доступна фото- або відеозапис транспортного засобу в момент правопорушення. Міністерство внутрішніх справ має забезпечувати через свій сайт доступ до пошуку інформації із зазначенням номерного знака транспортного засобу, серії та реєстраційного номера бланка свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Додамо, що отримувати повідомлення про штрафи ПДР також можна в додатку «Дія». Крім того подібна функціональність доступна в мобільних додатках деяких банків і спеціалізованих додатках для оплати штрафів.

Подати заяву про належному користувача транспортного засобу також можна безкоштовно через Електронний кабінет водія Детальна інструкція як це зробити є на порталі «Дія» .

Джерело: КМУ