У МВС оголосили про завершення підготовчого етапу до введення автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Новиною про завершення п’ятирічного підготовчого періоду до ведення системи фото- і відеофіксації порушень ПДР поділився міністр МВС Арсен Аваков.

«Законодавчі і підзаконні акти вже готові. Проводимо останні технічні тести. У найближчі дні ми оголосимо про початок перехідного періоду – перші 45 днів камери фотовідеофіксації працюватимуть в режимі інформування і попередження », – написав міністр у своєму блозі на Українській Правді .

Після закінчення перехідного періоду до порушників будуть застосовуватися передбачені законодавством заходи у вигляді штрафів і покарань за порушення правил дорожнього руху. На думку міністра, для вирішення проблеми смертності на дорогах потрібна воля суспільства і впровадження дієвих механізмів контролю. Досягти цього тільки силами патрульних і збільшенням кількості камер не вдасться. Як доказ Аваков навів статистику смертності на дорогах країни: від 38 до 50 осіб на тиждень і 3454 чоловік за 2019 рік.

Законопроект №3855 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» був прийнятий Верховною Радою січня 2014 року 235 голосами. В силу закон вступив на початку серпня 2015 року.

Документ передбачає, що адміністративну відповідальність за порушення на дорогах, зафіксовані в автоматичному режимі за допомогою технічних засобів фото- і відеозйомки, несуть юридичні та фізичні особи, за якими зареєстровано транспортний засіб.

Терміни запуску системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР переносили кілька разів. Крайній раз повідомлялося, що система запрацює в першому півріччі 2019 року. У МВС скаржилися на дорожнечу проекту і відсутність нормативних актів. За заявою того ж Авакова, створення і запуск системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху на дорогах по всій Україні вимагає капіталовкладень на рівні 1.5 млрд доларів.

Нагадаємо, що з січня цього року сплатити штраф за порушення ПДР можна через онлайн-сервіс «Дія». На сайті сервісу будуть з’являтися штрафи, в тому числі і за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі і за допомогою фотозйомки.

Також з 20 січня 2020 року в електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга – «Управління належним користувачем», яка дозволяє зареєструвати людини, на законних підставах користується не своїм транспортним засобом. Це дозволить в разі автоматичної фото- чи відеофіксації порушень ПДР штрафувати не власника, а користувача транспортного засобу.