У Києві відбулася презентація першого українського електрокара для людей з обмеженими можливостями – USEC.

USEC (Ukrainian Social Electric Car) – результат роботи групи однодумців, яких вдалося зібрати навколо ідеї створення автомобіля для людей з обмеженими можливостями телеведучої Вікторії Кіосе.

Втілити ідею в металі взялися фахівці одеської фірми Ecofactor. Саме вони перетворили Smart ED в комфортне транспортний засіб для людей з порушеннями опорно-рухового апарату.

«Людина з інвалідністю може заїжджати в автомобіль: при піднятті кришки відкривається спеціальна платформа. Водій в цьому автомобілі може використовувати ручне управління, і ніхто не повинен йому допомагати. Тобто без сторонньої допомоги людина може спокійно заїжджати в автомобіль, як в капсулу, і вона може спокійно їхати з нормальною швидкістю », – сказала Вікторії Кіосе.

Поки електрокар існує в єдиному екземплярі і буде використаний для збору відгуків та побажань потенційних користувачів. Першою USEC випробує телеведуча і чемпіонка світу з пара-карате Уляна Пчолкіна. Надалі електрокар допрацюють з урахуванням її рекомендацій і побажань.

Присутній на презентації проекту міністр інфраструктури Владислав Криклій сказав, що міністерство буде і надалі підтримувати такі важливі в ініціативи, як скасування ПДВ і митних зборів на ввезення електрокарів, а також стимулювати національне виробництво електричних транспортних засобів.

«Плануємо виступити з локальної, але вкрай важливою ініціативою, щоб допомогти розвитку мережі супершвидких зарядних станцій в Україні SuperCharge, що буде реалізовано за рахунок евросредств. Це дозволить покращувати і розвивати електромобільность в Україні ще більше », – сказав Криклій.

Нагадаємо, що на цьому тижні, на конференції «Інфраструктура електротранспорту 2020: вікна можливостей» глава Мінінфраструктури заявив, що міністерство ініціює внесення до ДБН норми про розміщенні зарядних станцій для електрокарів на всіх автомобільних дорогах загального користування.

Джерело:  apnews.com.ua  і  КМУ