В Україні з’явився відкритий онлайн-портал моніторингу фінансування дорожньої галузі.

Відкритий онлайн-портал моніторингу фінансування будівництва і ремонту доріг розробив і запустив офіс ефективного регулювання (BRDO). За словами глави BRDO Олексія Гончарука, портал дозволяє контролювати рух коштів в кожній області, дізнаватися про плани ремонту і будівництва доріг місцевого і державного значення, тендерах, вартості робіт і фактичних витратах, а також стежити за монополією і конкуренцією в областях.

«До недавнього часу в Україні не було можливості реально відслідковувати, яким чином використовуються кошти державного Дорожнього фонду. Ми вирішили зібрати відкриті дані в одному місці, на одному порталі, і створити інструмент, що дозволяє громадянам стежити, куди витрачаються гроші », – повідомив Гончарук.

Також на порталі є калькулятор розрахунку оплати в Дорожній фонд від покупки палива. З його допомогою кожен власник транспортного засобу зможе порахувати суму, сплачену ним в Дорожній фонд виходячи з кількості придбаного палива.

Надалі автори проекту планують додати функціонал, який полегшить довгострокове планування для обласних держадміністрацій і бізнесу, а також зворотний зв’язок для всіх користувачів порталу.

У 2019 фінансування ремонту та будівництва доріг з Дорожнього фонду складе понад 50 млрд гривень. З них 33,4 млрд грн спрямують на розвиток доріг державного значення, 14.5 млрд грн. складе державна субвенція на дороги місцевого значення.