Jaguar Land Rover виграв справу проти китайської компанії Jiangling: суд Пекіна заборонив виробництво і продаж дешевої копії Range Rover Evoque.

Окружний суд пекінського району Чаоян визнав кросовер Landwind X7, що випускається китайською компанією Jiangling для внутрішнього ринку, плагіатом і заборонив його продаж і виробництво. Компанію зобов’язали виплатити компенсацію британської марки.

Судова тяжба Jaguar Land Rover проти китайської компанії Jiangling тривала більше трьох років. Раніше концерну вдалося анулювати патент китайської компанії і змусити зробити рестайлінг клону, але суд порахував, що Landwind X7 як і раніше використовує п’ять унікальних ознак оригіналу, а схожість двох автомобілів призвело до плутанини серед споживачів.

Landwind X7 був представлений в листопаді 2014 року. Тоді в британському концерні заявили, що дана модель скопійована з Range Rover Evoque, який JLR випускає в Китаї для місцевого ринку спільно з Chery Automobile. У Китаї X7 коштує майже в три рази дешевше Range Rover Evoque, що спричинило за собою падіння попиту на автомобілі британської марки. Після появи клону, в період з січня по березень 2015 року, продажі автомобілів JLR скоротилися в КНР на 20%.

Свою перемогу в Jaguar Land Rover назвали «першої в світовій автомобільній промисловості» в справі про недобросовісну конкуренцію. Раніше китайський суд ніколи не вставав на бік іноземних компаній.

«Ми вітаємо це рішення Пекінського суду, яке ще більше зміцнює нашу впевненість в інвестиціях в Китай і в справедливість судових рішень по інтелектуальної власності в китайських судах. Ця постанова є чіткою ознакою того, що закон належним чином захищає права споживачів і інвестиції бізнесу в дизайн та інновації », – сказав глава юридичного відділу Jaguar Land Rover Кіт Бенджамін.

Джерело: Autocar