Загальна митна вартість легкових автомобілів, ввезених в країну протягом перших шести місяців 2019 року, склала 1 млрд 686 тисяч доларів США.

Більшу частину ввезених в країну легкових автомобілів – 266.5 тисяч – склали автомобілі з пробігом. Нових було тільки 38.1 тисяч одиниць. За даними «Укравтопрому» , в порівнянні з тим же періодом минулого року імпорт легкових автомобілів в кількісному виразі виріс з 3.4 рази, а його вартість – на 71%. При цьому частка старих автомобілів зросла до 87%, тоді як в минулому році становила 59%.

Основним постачальником імпортного секонд-хенду була Німеччина. З січня по червень українці поставили на облік 65.5 тисяч автомобілів, німецького походження. На другому місці Литва, звідки українці привезли і розмитнили 52.5 тисяч «легковиків». На третьому місці Польща – 50.8 тисяч автомобілів.

Нові автомобілі найчастіше завозили з Японії – 8.5 тисяч за шість місяців. Також до трійки постачальників нових «легковиків» увійшли Румунія і Китай, 4.7 тис. І 4.2 тис. Автомобілів відповідно.