Теоретичний і практичний іспит фіксуватимуть на відео.

Міністерство внутрішніх справ України змінило правила прийому іспитів на право керування транспортним засобом. Інформація про це з’явилася на офіційному сайті міністерства.

Зокрема, наказом МВС №408 від 22.05.2020 вводиться обов’язкова відео- та фотофіксація теоретичного і практичного іспитів. Також регламентуються вимоги до осіб, які претендують на отримання водійського посвідчення, і до процедури прийому самих іспитів.

Право на здачу теоретичного і практичного іспитів в ТСЦ МВС мають особи, які пройшли підготовку та перепідготовку у відповідних закладах та мають:

  • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв, інформація про якого внесена закладом до ЄДР МВС;
  • документи про професійне (професійно-технічну) освіту державного зразка за професіями «Водій автотранспортних засобів», «Водій мототранспортних засобів», «Водій трамвая», «Водій тролейбуса» (диплом кваліфікованого робітника, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації), видані закладом, який має ліцензію на здійснення освітньої діяльності в сфері професійного (професійно-технічної) освіти.

Документ, що засвідчує підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, вважається дійсним для складання іспитів на право керування транспортним засобом протягом двох років з дня закінчення закладу.

Теоретичний іспит приймається в спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС з використанням технічних засобів контролю, в тому числі фото- і відеофіксації. Порядок використання технічних засобів контролю під час здачі іспитів встановлений відповідною інструкцією. Екзаменаційні білети містять 20 запитань, що стосуються тієї категорії транспортних засобів, на право керування якими претендує екзаменований. Кожне питання має від двох до п’яти варіантів відповідей, з яких правильний тільки один. Час іспиту – 20 хвилин. Відлік ведеться з моменту появи на екрані монітора першого питання.

Теоретичний іспит вважається не зданим в разі, якщо вступник дав три неправильних відповіді, не вклався у відведений час, користувався підказками інших осіб або використовував інші засоби отримання інформації (література, пристрої зв’язку і зчитування). Повторний теоретичний іспит може бути призначений не раніше, ніж через п’ять днів. Результат успішно складеного іспиту дійсний три місяці.

Практичний іспит здається в тому ж ТСЦ МВС в режимі фотовідеофіксації і проходить в два етапи:

  • перший – на майданчику для навчання з початкового керування;
  • другий – в умовах дорожнього руху на певних ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).

Другий етап проводиться тільки в разі успішної здачі першого. У разі трьох провалів, спробувати скласти іспит з водіння можна тільки пройшовши повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом в будь-якому закладі.

Нове посвідчення водія в замін втраченого або викраденого видається без складання іспитів. У разі втрати / розкрадання вперше отриманого посвідчення водія до закінчення терміну його дії, ТСЦ МВС видає нове посвідчення із зазначенням строку дії втраченого або викраденого посвідчення. Таке посвідчення вважається виданим вперше.